Na to kupisz bilet

Kup Bilet
Miejsce:
Termin:.., godz. :

  1. Festiwal Reggae na Piaskach
  2. Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka

19-20 lipca 2019 r., Ostrów Wielkopolski

 

Podczas 19. edycji Festiwalu Reggae na Piaskach wystąpią między innymi:  

 

ROOTZ UNDERGROUND - z Kingston do Ostrowa

 

Po dwuletniej przerwie, na muzyczne sceny całego świata powraca jeden z najbardziej charakterystycznych, oryginalnych jamajskich zespołów reggae. Charyzmatyczny lider Stephen Newland z nową załogą Rootz Underground zaprezentują podczas Reggae na Piaskach – na jedynym koncercie w Polsce – unikalną fuzję świadomego reggae i dubu z elementami rocka i soulu prosto z Kingston na Jamajce.

WIĘCEJ: https://reggaenapiaskach.pl/2019/05/07/rootz-underground-z-kingston-do-ostrowa/

 

VYO - reggae i ska z Ukrainy

 

Prawdopodobnie po raz pierwszy w Polsce przedstawiamy reggae prosto z Ukrainy ! W ich muzyce reggae splata się z rytmami ska i oryginalnym, ukraińskim folklorem, tworząc unikalną i oryginalną mieszankę. VYO to radość grania i głoszenia społecznie zaangażowanych tekstów z silnym, społecznym przesłaniem i wsparciem walki narodu ukraińskiego o wolność I niezależność.

WIĘCEJ: https://reggaenapiaskach.pl/2019/03/20/vyo-reggae-i-ska-z-ukrainy/

 

JAFIA – powrót z nową siłą

Ikona polskiej sceny reggae powraca na sceny, tym razem z płytą „New Power Soul”. Nowe dźwięki mogą zaskoczyć fanów zespołu, bowiem koncept płyty jest oddaniem hołdu muzykom takim jak np. Prince. Materiał miksowany był na Jamajce, a dodatkowym smaczkiem może być fakt, że Jafia nagrała na Jamajce piosenkę z Julianem Marleyem.

 

DUBSKA – koncert na XX-lecie zespołu

 

Jeden z najbardziej charakterystycznych zespołów polskiej sceny reggae, chętnie sięgający po inne muzyczne wpływy, wraca na Reggae na Piaskach ze specjalnym koncertem z  okazji XX-lecia zespołu. Z tej okazji nie zabraknie specjalnych gości.

WIĘCEJ: https://reggaenapiaskach.pl/2019/04/20/dubska-koncert-na-xx-lecie-zespolu/

 

JOHNY ROCKERS – nadzieja polskiego reggae

 

To jeden z najbardziej konsekwentnych, młodych zespołów polskiej muzyki reggae. Dali się poznać kilka lat temu w konkursach, a swoją wartość udokumentowali doskonale przyjętą pierwszą płytą. Świadomie podążają własną, artystyczną drogą, która kolejny raz zaprowadziła ich na Reggae na Piaskach.

WIĘCEJ : https://reggaenapiaskach.pl/2019/04/23/johny-rockers-mloda-nadzieja-polskiego-reggae/

 

 

O NAS

Międzynarodowy Festiwal Reggae na Piaskach jest jedną z najstarszych i najpopularniejszych w Polsce plenerowych imprez muzycznych, promujących najbardziej wartościowe dokonania kultury reggae. Festiwal prezentuje dokonania polskich i zagranicznych artystów. Jest organizowany już od 2001 roku.

 

MIEJSCE FESTIWALU

Festiwal odbywa się w ośrodku wypoczynkowo-rekreacyjnym, malowniczo położonym nad zalewem Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim. Miejsce posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę techniczną, gastronomiczną i rekreacyjną. Koncerty odbywają się pod namiotami z drewnianą podłogą, mogącymi pomieścić kilka tysięcy widzów. Dzięki zadaszeniu widzowie są uniezależnieni od kaprysów pogody.

Publiczność może na miejscu koncertów korzystać z dobrze rozwiniętej sieci punktów gastronomicznych, stoisk z gadżetami festiwalowymi, strefy wypoczynku, strefy opieki nad dziećmi oraz odpowiednich do skali imprezy urządzeń sanitarnych.

Tuż za bramą festiwalu znajdują się place zabaw dla dzieci, duża plaża piaszczysta oraz kompleks urządzeń sportowo-rekreacyjnych. W jego skład wchodzą między innymi boiska sportowe ze sztuczną nawierzchnią, boiska do sportów plażowych, siłownie zewnętrzne, czy park linowy. Festiwalowa publiczność często i chętnie z nich korzysta przed i po koncertach. 

WIĘCEJ: https://reggaenapiaskach.pl/2019/03/09/dojazd/

 

GWIAZDY ZAGRANICZNE FESTIWALU

Największą atrakcją festiwalu są zapraszane regularnie zagraniczne gwiazdy muzyki reggae z całego świata. Dzięki szerokim kontaktom menadżerskim i dobrej opinii o poziomie i organizacji imprezy, podczas dotychczasowych edycji Festiwalu Reggae na Piaskach udało się zaprezentować w Ostrowie Wielkopolskim wykonawców między innymi z Jamajki, Zimbabwe, Mozambiku, Irlandii, Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec, Bułgarii, Peru, Szwajcarii, czy Holandii. Z bogatego grona kilkudziesięciu artystów, warto wymienić choćby takie jamajskie gwiazdy, jak Michael Black, Twinkle Brothers, Dubtonic Kru, Iba Mahr, Jah Mason, New Kingston, czy Stephen Newland. Oryginalne, jamajskie gwiazdy reggae chętnie dzielą się z polskimi fanami i muzykami swoimi doświadczeniami nie tylko podczas koncertów, ale także w ramach często praktykowanych spotkań prywatnych i warsztatów. 

WIĘCEJ : https://www.youtube.com/watch?v=DE4yFQTMgG4&list=PLarum9smwMLtcYqs7TZYSDoGRhrxUiePZ

 

POLSKIE GWIAZDY FESTIWALU

Podczas Festiwalu Reggae na Piaskach wystąpiła cała czołówka najlepszych polskich wykonawców różnych gatunków muzyki reggae. Byli to zarówno pionierzy tego gatunku (Izrael, Gedeon Jerubbaal, Stage of Unity), jak i obecne gwiazdy (Maleo Reggae Rockers, Kamil Bednarek, Tabu, Jafia i wielu innych. Warto dodać, że jedna z edycji w całości była poświęcona jubileuszowi 30-lecia muzyki reggae w Polsce. W ramach Festiwalu zainicjowano także Polish Reggae Hall od Fame - czyli Hal Sławy Polskiego Reggae, dla uhonorowania najbardziej wartościowych postaci kultury reggae w Polsce.   

 

KONKURS MŁODYCH TALENTÓW REGGAE

 

Wyrazem dbałości o promowanie młodych utalentowanych polskich wykonawców jest organizacja Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka i zapraszanie laureatów do udziału w festiwalu wśród polskich i jamajskich gwiazd imprezy.

Konkurs Młodych Talentów to nierozerwalnie związana z Festiwalem Reggae na Piaskach, choć osobna w swojej formule, impreza dla polskich zespołów rozpoczynających swoją przygodę z muzyką.

Organizatorzy wybierają spośród nadesłanych zgłoszeń zespoły, które występują na dużej scenie przed festiwalową publicznością, która dokonuje w indywidualnym głosowaniu wyboru laureata.

Zwycięski zespół otrzymuje nagrody. W tym roku te najcenniejsze pochodzić będą od jamajskiej gwiazdy festiwalu Reggae na Piaskach, zespołu Rootz Underground. Zwycięski zespół – wybrany przez publiczność, organizatorów i Rootz Underground, otrzyma: Możliwość otwarcia (support) koncertu zespołu Rootz Underground podczas grudniowej trasy w Polsce, nagranie utworu z gościnnym udziałem wokalisty zespołu, Stephena Newlanda, zestaw koszulek i płyt Rootz Underground oraz od organizatora: materiały promocyjne, efektowną statuetkę i zaproszenie na koncert otwierający kolejną edycję Reggae na Piaskach.

 

BILETY :

https://reggaenapiaskach.pl/2019/03/09/bilety/

 

WIĘCEJ na mediach własnych :

Oficjalna strona Festiwalu: http://www.reggaenapiaskach.pl/

Facebook: https://web.facebook.com/Reggaenapiaskach/  

Instagram: https://www.instagram.com/reggaenapiaskach/  

Youtube: https://www.youtube.com/user/reggaenapiaskach  

Twitter: https://twitter.com/reggaenapiaskac     

Google: https://festiwal-reggae-na-piaskachch.business.site

Wybierz datę

Kalendarium