Na to kupisz bilet

Kup Bilet
Miejsce:
Termin:.., godz. :

Przedsprzedaż karnetów na 10. Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka (PIĄTEK 22 lipca) i na 16. Festiwal Reggae na Piaskach (SOBOTA 23 lipca)

 

Ceny karnetów :

1 – 31 maja: 50 zł, 1 – 30 czerwca: 60 zł, 1- 20 lipca: 65 zł, 22-23 lipca: 70 zł

 Bilety na pojedyncze dni (do nabycia na miejscu): 22 lipca: 25 zł, 23 lipca: 50 zł

Karnety i bilety na poszczególne dni można będzie również kupić na miejscu, przed koncertami. Przedsprzedaży biletów na RNP 2016 szukajcie WYŁĄCZNIE poprzez stronę naszego Partnera:  www.kultura.pax.pl

 

Sporo zmian czeka w tym roku na publiczność dorocznego święta muzyki reggae w Ostrowie Wielkopolskim. Imprezy startują już w piątek 22 lipca 10. Konkursem Młodych Talentów, a w sobotę 23 lipca 16. Festiwal Reggae na Piaskach z międzynarodową obsadą.

 Największe zmiany czekać będą na publiczność w piątek 22 lipca. Nowym elementem będzie pierwszy Piaski Clash – czyli mikrofonowy „pojedynek nawijaczy”.  Zawodnicy zmierzą się w improwizowanej melodeklamacji w rytm specjalnie przygotowanych na wzór klasycznych jamajskich imprez tego typu riddimów. Najlepszy „nawijacz” zgarnie atrakcyjne nagrody, a o zwycięstwie zadecyduje publiczność. Selektorem będzie KUBA 1200, a prowadził będzie JUNIOR STRESS, który zakończy piątkowy clash swoim koncertem.

Konkurs poświęcony jest nowym, młodym wykonawcom polskiego reggae. Niezmieniona pozostaje formuła w której uczestnicy zostają wybrani na podstawie nadesłanych zgłoszeń, a laureata wybierze publiczność.  W tym roku wystąpią cztery młode zespoły: MISTAH LEGO, KOMPANIJA REGGAE SOUND, SARI SKA BAND, WOLNI LUDZIE, a konkursowe zmagania zakończy koncert laureata z poprzedniej edycji  - zespołu BAOBAB.

Warto przypomnieć, że  w poprzednich to właśnie na ostrowskim Konkursie Młodych Talentów debiutowali tacy wykonawcy, jak między innymi BETHEL, RAGGAFAYA, STARGUARDMUFFIN, czy KAMIL BEDNAREK.  

 Sobotni Festiwal rozpocznie koncert laureata piątkowego Konkursu. Po nim gwiazdy jamajskiego i polskiego reggae, które warte są osobnego przypomnienia.

 

WYKONAWCY REGGAE NA PIASKACH 2016

NEW KINGSTON (JAM)

Wschodząca gwiazda jamajskiego reggae, zmieszanego z autentycznym nowojorskim hip – hopem i r&b. New Kingston to prawdziwa rodzina, składająca się z trzech grających na różnych instrumentach i śpiewających braci (Stephen, Courtney Junior. I Tahir) oraz ojca Courtney Seniora, grającego na basie.  Mają reggae we krwi ze względu na ich jamajskie pochodzenie, ale dorastając w muzycznym tyglu New Yorku trzech całymi garściami czerpią z bogactwa wpływów i inspiracji innych gatunków. W Polsce zagrają po raz pierwszy.  

 

ERROL ORGANS

Jego muzyka to przykład klasycznego, jamajskiego brzmienia. Charakterystyczny głos Errola pokochała nawet matka samego Boba Marley’a, twierdząc że bardzo przypomina jej śpiew syna. Później nagrywał między innymi z synem króla Reggae – Stephan’em. Errol Organs wraca do Ostrowa by zagrać klasyczne roots reggae prosto z Jamajki.

 

MESAJAH

Utalentowany wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor przyjeżdża po raz pierwszy do Ostrowa opromieniony największym komercyjnym sukcesem polskiej muzyki reggae ostatnich lat, gdy jego piosenka „Wolne”  wygrała konkurs premier Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Energia towarzysząca jego występom jest tak niesamowita, że publiczność na koncertach bawi się aż do ostatniego dźwięku. Te zdolności i wielka przebojowość zapewniły mu możliwość występów na najważniejszych imprezach muzycznych.

 

CAŁA GÓRA BARWINKÓW

Po raz trzeci powrócą na RNP by z jeszcze większą siłą rozkołysać publiczność w rytmach ska i reggae. Ich znakiem rozpoznawczym CGB jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta i chwytliwe melodie. Należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka  grupy, to energetyczny mix ska, reggae i rocksteady. Junior Stress:

 

JUNIOR STRESS

Junior Stress jest jedynym chyba w Polsce nawijaczem, który wychowany został przy muzyce i kulturze reggae od samych narodzin. Jego rodzice i najbliższa rodzina to założyciele najstarszego polskiego sound systemu - Love Sen-C Music. Sam Junior po mikrofon sięgnął już w podstawówce. Dzisiaj Junior Stress, podobnie jak Junior Gong, określać się może mianem 'najmłodszego weterana'. Ilość występów na imprezach i balangach sound systemowych w przeciągu ostatnich 15 lat jest niepoliczalna, a liczba koncertów ze swoim zespołem Sun El Band trzycyfrowa.

 

***

  1. Festiwal Reggae na Piaskach / 10. Konkurs Młodych Talentów im. R. Sarbaka

Ostrów Wielkopolski 22, 23 lipca 2016

www.reggaenapiaskach.pl

www.facebook.com/regggaenapiaskach

www.instagram.com/reggaenapiaskach

www.youtube.com/reggaenapiaskach

Wybierz datę